מסע של פעם בחיים עם נעם סלע

מסע ריקודים ארץ סלסה קובה - נעם סלע

לאחר שירות צבאי מלא כלוחם בסיירת מובחרת, חי נעם שנה וחצי בקולומביה והתאהב לחלוטין בתרבות הלטינית, צליליה, ריחותיה, נופיה, פשטותה, שמחת חייה ובעיקר- באנשיה.

בשנת 2002 הקים נעם את "הנרקוד"- בית הספר לסלסה, ריקודים לטיניים וסלוניים, ומימש את החלום לארגן טיולים (גם טיולי ריקודים!) לאמריקה לטינית.

את הידע על אמריקה לטינית רחש נעם כמוצ'ילר אשר "חרש" את היבשת, במגורים בני שנה וחצי בקולומביה, והן באוניברסיטת ת"א, שם השלים תואר ראשון בהיסטוריה (בדגש על אמריקה הלטינית).

נעם הינו גם מורה דרך מוסמך של ארץ ישראל מטעם משרד התיירות ומדריך טיולי בוטיק בישראל.

נעם אוהב לקרוא הרבה ולטייל, לצלול וכמובן- לרקוד את החיים... בטיוליו לאמריקה הלטינית נותן נעם דגש על הפן החווייתי, תוך חיבור עמוק לתרבות ולאנשים המקומיים.

כמוצר משלים לעולם המוסיקה והריקודים, אנו מציעים לכם להצטרף לאחד מהטיולים המיוחדים בהדרכתו של נעם, לכל רחבי העולם הלטיני. בשנה הקרובה נעם ידריך טיולים לקובה, קולומביה, מקסיקו וגואטמלה, קוסטה ריקה ופנמה, פרו ובוליביה, פורטוגל וספרד. הטיולים בהדרכתו של נעם הינם טיולי עומק בקבוצות קטנות וסגורות, אשר אינם מפורסמים לקהל הרחב אלא עוברים מפה לאוזן.

והטיול הגדול של השנה: קובה- בירת הסלסה, בדגש על מוסיקה, ריקודים, טבע תרבות ופולקלור מקומי.
הטיול הקרוב יתקיים ב- 5-14.10.2017 (סוכות). ההרשמה החלה!
התקשרו עכשיו- 052-4530046

ניתן לפנות ישירות לנעם לפרטים נוספים:  כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

ובינתיים, אתם מוזמנים לקרוא חוויות ולצפות בתמונות וקטעי וידאו מטיולים קודמים שלנו.

סיכום המסע המופלא לקובה

חזרתי כעת ממסע מופלא נוסף לקובה עם קבוצה מדהימה וכיפית!
להלן תגובה אחת, שתי תמונות, וקישור לדף עם סיכום המסע בתמונות ובקטעי וידאו.

נעמ'קה יקירנו,

שני דברים הרווחתי בשבועיים האחרונים. לחוות את קובה ולהכיר אותך. קובה נהדרת ונפלאה ומיוחדת, בייחוד למי שעדיין לא ביקר בעולם השלישי . אבל החוויה לא היתה כמו שהיא, לולא הדרך בה הובלת אותנו. בחיים, לא היינו מצליחים, יוסי ואני ל"עשות" את קובה בצורה כזו. וזה כמובן הודות לאהבה שלך לקובה ולאהבה שלך לאנשים ולא משנה מי הם- קובנים, ישראלים, דתיים סתם שומרי שבת שמאלנים ורקדני סלסה או אפילו כאילו שלא רוקדים :) נהניתי עד כמה שרק אפשר ועדיין יש לי חיוך דבילי כששואלים אותי איך היה. מי שלא היה איתנו לא יכול להבין...

ואני רוצה להודות לך על הכל- הדאגה לפרטים הכי קטנים, המתנות "הקטנות" והחכמות , וכל מה שנתת מעצמך גם כשהיה ברור שאתה "מת" מעייפות. אתה פשוט מישהו שלא פוגשים כל יום, ואני מקוה שנוכל לטייל איתך שוב בעתיד..

וכן- אני זוכרת שקוראים לך נעם ולא נעמק'ה- אבל זה מה שיוצא לי ...
באהבה רבה,

דליה ויוסי אנגלשטין

 

טיולים לקובה - נעם ובנות קובניות טיולים לקובה -תלמידים של הנרקוד עושים חיים

רוצים לראות תמונות נוספות? לחצו כאן!

 

להלן מבחר תמונות וקטעי וידאו מהטיול לקובה

טיול לקובה - נעם ובנות טיולים לקובה - מקומיים

 

אזהרה מס' 1: מי שיצטרף למסע הבא שלנו לקובה עשוי לעשות דברים ממש כיפיים!

 

סדנת תופים - טיול לקובה תלמידי הנרקוד רוקדים סלסה בקובה טיול לקובה - מונית שרות

קרנבל בקובה

 

אזהרה מס' 2: מי שנוסע לקובה לא יוכל להתחמק ממוסיקה וריקודים- זה קיים בכל יום ובכל מקום, ופתוח לכולם...

 

אזהרה מס' 3: מי שצופה בסרטון הבא לא יוכל להתלונן יותר כי הוא לא מצליח משום שהרצפה עקומה.

 

אזהרה מס' 4: מי שיצפה בסרטון הבא לא יוכל להשתמש יותר בטיעון שהריקוד וההנאה ממנו מיועדים רק לצעירים.

 

יומן מסע לקובה

הכנו יומן "מסע של פעם בחיים: קובה מחוף לחוף". 13 יום של סיפורים ותמונות אשר מתארות את הכיף שלנו. לפרטים נוספים >>

 

מבחר תגובות של המטיילים

נעם יקירי!

כרגע אני מרגישה בסוג של אוברלואוד ולא ממש זוכרת מה עבר עלי, חוץ מזה שהיה מדהים! אבל הערב הזמנו חברים אלינו להשתמש בכל הרום שהבאנו ונראה לי שכמה מוחיטו, קובה ליברה ופינה קולדה בהחלט יעזרו להציף החויות וההתרגשויות עברנו....

נדמה לי שאמרתי לך כבר במהלך הטיול שמעולם לפני כן לא יצאנו בטיול מאורגן ואיתך אנו מרגישים כמו עם חבר שרוצה לתת לנו את כל כולו ולא כמו עם מדריך שזו עבודתו. הרושם הזה לא רק שלא השתנה במהלך הימים שבילינו איתך אלא הלך והתחזק!!! למעשה, ברגע שראיתי שאתה מארגן טיול לקובה ידעתי שזה בדיוק בשבילי. לא בדקתי טיולים אחרים, לא השוויתי מחירים ולא ניסיתי לראות מי נותן יותר מי פחות. ידעתי שאין בכלל מה לחפש ושאתה הטוב ביותר.

וגם קולין, שלא בדיוק נסחף להרפתקה כמוני בהתחלה, הסתפק בפגישה אחת איתך כדי להסכים איתי ולהכנס לענינים ביסודיות הרגילה שלו.

חיבוק ע-נ-ק!!!

יעל וקולין

 

לנעם היקר שלום,

בשבילי זאת הייתה חוויה משמעותית ומעצבת - אולי אחת החזקות ביותר בחיים. 
המסע הזה החזיר אותי במידה רבה לילדות שלי בארמניה - כשהתעוררתי מאושרת בלי להבין למה , כשחייכתי מחלון האוטובוס לאנשים והם חייכו בחזרה. אני מרגישה שחזרתי צעירה יותר , מאושרת יותר , שבטיול הזה פשוט "שחיתי" בתוך  גלים של אושר ואמפתיה ,  חזרתי  גם אמיצה יותר.

כל זה כמובן לא היה קורה בלעדיך , בלי העידוד שלך להשתתף ולא לצפות , מבלי שרקמת בקפידה את כל המרכיבים של המסע החלומי הזה.

אתה מרבה להשתמש במילה "שירות" , אין לי שום דבר נגד המילה הזאת, אבל נראה לי שמה שעשית - לפחות עבורי (עם כל המסלול המיוחד שלי וכל הבקשות המיוחדות שלי) - היה הרבה מעבר לשירות - וזה פשוט ביטוי לאישיות המיוחדת שלך ולאהבת הבריות שבך.

בקיצור, אין לי מילים כדי להודות לך על כל מה שעשית בשבילי - פשוט תודה!

בעניין החוויות - בעיניי , החוויה החזקה ביותר בקובה זאת האינטראקציות הפתאומיות והבלתי -צפויות , לפעמים כמעט ללא מילים , לפעמים עם "פוקיטו" אנגלית , ספרדית , צרפתית , תנועה וג'סטה . אותי זה ריתק. כמובן המוסיקה מסביב, הטבע (על השחייה ביונקה- תודה מיוחדת , זה היה מדהים) , הריקודים ברגעים צפויים ובלתי צפויים כאחד , הערים המדהימות (ואני גם מעדיפה ערים בלי לקה ).

קובה זאת מדינה שנכנסת ישר ללב - אין משהו יותר קל מאשר להתאהב בה. זאת הסיבה שאני מתקשה להאמין שלא אחזור לשם לעולם . אני רוצה לחזור , אני כבר מתגעגעת ואני מקווה שעוד אחזור !

רינה

היי נעם,

רציתי שוב להודות על השבועיים הנפלאים. מבחינתי זו היתה שוטטות בתוך חלום... 
מרגישה שגם אני מתאימה יותר לעולם של פעם...האיטיות המזדחלת אל תוך האהבה ולא המיידיות של הטכנולוגיה, שלא מותירה מקום לגעגוע ורומנטיקה...
אנשים שהיו בטיולים מאורגנים אחרים היו המומים על הדיוק שהצלחת לגייס אליו את כולנו, ועבודת ההכנה שלך היתה באמת מעולה והוכיחה את עצמה. "חיממת" אותנו כמו שצריך....

מאחלת לך להמשיך לחיות את הייעוד שלך.

מכל הלב,
רונית  פיינשטיין

 

הי נעם,

ציפיתי לחוויה מיוחדת במינה וקיבלתי יותר!
בכל פינה בעולם תמצא נופים, אתרים, מבנים, כנסיות, מוזיאונים וכו', יפים יותר, יפים פחות,אבל בקובה יש....קובנים! הנחמדות של האנשים, האווירה, הרוגע, וכמובן המוזיקה והריקודים! השילוב המנצח!
והדבר הראשון הוא... המדריך. הפתעה גמורה!
מצאתי אדם אינטליגנט, ידען, שנון, מצחיק, יעיל, כושר ביטוי, רגיש, ומעל לכל - מצליח לשמור על אווירה טובה בקבוצה של 25 נפשות שמתעוררות, אוכלות, מטיילות,רוקדות ודבוקות זו לזו 24 שעות למשך שבועיים.
זה לא מובן מאליו!
יישר כוח!
וכמו שהבטחת - טיול של פעם בחיים. אבל מי יודע.....
בהצלחה בטיולים הבאים!

אילנה

 

למה דווקא קובה?

כתשובה לשאלה זו ניתן לכתוב ספרים שלמים (וכבר כתבו), אך ננסה בכל זאת להשיב בקצרה. קובה הינה האי הטרופי הגדול ביותר בקאריביים והיוותה במשך מאות שנים את שער הכניסה לאמריקות. זהו מקום המפגש בין התרבות האירופאית לתרבות האפריקאית, והתוצר של מפגש זה הביא לעושר היסטורי, אנושי ותרבותי מדהים. לצד הנופים הטרופיים, מוסיקת הסלסה הסוחפת, החופים הקאריביים והעמקים הציוריים המשובצים בשדות הטבק, קיימת מורשת קולוניאלית עירונית מפוארת; זוהי, ללא שום ספק, המדינה הבטוחה ביותר באמריקה הלטינית, האנשים לבביים ומסבירי פנים והמוסיקה והריקודים מקיפים אותנו מכל עבר.

אך מעבר להכל, קובה הינה מסע אל העבר, מסע אל מקום בו הזמן קפא מלכת. מסע אל מקום אשר חף לחלוטין משלטי חוצות המפרסמים את קוקה קולה או מקדונלד'ס. מסע אל מסורת פוליטית סוערת ששיאה במהפכה אשר ממשיכה לחיות ולהיות רלוונטית גם כיום, אחרי 50 שנה. אז רגע לפני שהכל משתנה, אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לחווייה של פעם בחיים.

 

למה דווקא עכשיו?

כי קובה עוברת תהליכי שינוי אשר הולכים וצוברים תאוצה והיא לא תשאר במתכונתה הקסומה הנוכחית עוד הרבה זמן. מביקור לביקור ניתן להבחין במודרניזציה המכרסמת בפנינה המיוחדת הזו, ועם כל יום שעובר נעלמת עוד פיסת אותנטיות.

 

למה דווקא איתנו?

הבעיה בקובה איננה "מה לראות" אלא "מה לחוות". בנוסף לאתרים הקלאסיים המוצעים במרבית תכניות ומסלולי הטיולים, אנו יודעים לתת ערך מוסף למטיילינו, הבא לידי ביטוי בחוויות יוצאות דופן של מפגשים בלתי אמצעיים עם המקומיים, הגעה למקומות פחות מתויירים ומאד מיוחדים. כמו כן, בזכות התמחותו של נעם בתחום המוסיקה והריקודים, יש לנו יכולת לתת גם פה ערך מוסף גדול מאד (אם כי הטיול מתאים הן לקהל של רוקדים והן לקהל הרחב).
לסיכום: הטיול שלנו פתוח לכולם איך איננו מתאים לכולם, משום שהגישה שונה, פחות פורמאלית, יותר נועזת ואותנטית. מי שיצטרף יבין.

 

הדרכה

הטיול לקובה מודרך ע"י נעם סלע אשר חרש אותה לכל ארכה ומכיר אותה היטב. כמו כן, לנעם ניסיון רב והיכרות עמוקה עם התרבות הלטינו-אמריקאית, וזאת לאחר שטייל חודשים ארוכים כתרמילאי ברחבי היבשת, חי שנה וחצי נוספות בקולומביה, שם גם למד באוניברסיטה, והוא דובר ספרדית שוטפת. בנוסף, נעם הינו בעל תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת ת"א, ומתמחה בהיסטוריה של אמריקה הלטינית. 
אל נעם יצטרף מדריך מקומי אשר יתגבר את מערך ההדרכה ויעשיר את המטיילים בידע ובסיפורים אותנטיים.

 

מה השלב הבא?

אם אתם מעוניינים להצטרף לקבוצה הבאה אשר תצא לקובה, צרו עימנו קשר בהקדם לבדיקת התאמה ושמירת מקום. 
אגב- התכנית פתוחה לכולם- תלמידי הנרקוד, תלמידים חיצוניים, בעלי רקע קודם וחסרי רקע לחלוטין.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה:  09-7969202    052-4530046       כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת