ריקודים לטיניים

אז מה זה בעצם ריקודים לטיניים?

ריקודים לטיניים נרקדים בדרך כלל לצלילי מוסיקה לטינית, כאשר בני הזוג רוקדים בצורה תוססת וחופשית יותר מן הריקודים הסלוניים והם אינם מחוייבים לרקוד על קו המעגל. הלבוש המקובל לריקודים אלה הינו חושפני והדוק יותר, וזאת על מנת להדגיש את תנועת הגוף האינטנסיבית הנדרשת בריקודים אלה.

ריקודים לטיניים

ממבו

ממבו התפתח בקובה בשנות השלושים של המאה ה-20 והתפרסם בעולם בזכות דמאסו פרס- פראדו ובני מורֵי. הממבו התפתח מן הסוֹן הקובני והושפע רבות ממוסיקת הג'אז אשר הייתה פופולרית בהוואנה באותה התקופה, כחלק מהשתלטותם של הגנגסטרים האיטלקיים- אמריקאים על הוואנה.

כיום רקדנים רבים בניו- יורק מכריזים על עצמם כרקדני ממבו, אולם, לאמיתו של דבר, אין שום קשר בין הממבו המקורי לבין הריקוד הניו- יורקי. הם אימצו שם דומה לריקוד שונה לחלוטין, ואת הממבו המקורי ניתן למצוא כיום כמעט רק בקובה, קולומביה וב..."הנרקוד".

 

צ'ה צ'ה צ'ה

בשנת 1949 נולד בקובה מקצב חדש אשר התבסס על הממבו ושאב ממנו את השראתו. הצ'ה צ'ה צ'ה התפתח בשנות החמישים ונכנס לרשימת ה-Ballroom Dances בזכות מורה לריקוד אשר הגיע לקובה ב-1952, גילה את הריקוד החדש וייבא אותו לאירופה. במשך שנים ארוכות נחשב הצ'ה צ'ה צ'ה ל"מלך הרחבה" במסגרת הריקודים לטיניים.

 

רומבה= בולרו

מקורו של ריקוד הרומבה נעוץ בבולרו אשר התפתח בקובה בסוף המאה ה-19, כך שניתן לומר שהרומבה והבולרו הם "אותה גברת בשינוי אדרת". הרומבה הסלונית נחשבת לריקוד השקט והרומנטי ביותר מקטגוריית ריקודים לטיניים והיא חדרה לסלוני הריקוד באירופה ובארה"ב בשנות השלושים של המאה ה-20.
אם אתם מגיעים לקובה, עליכם לשים לב שהמונח המקביל לרומבה הינו בולרו- סון, שכן בקובה, פירוש המונח רומבה הינו "מסיבה", ואכן הרומבה הקובנית הינה חגיגה לאגן ולירכיים, ונרקדת לקצב סלסה מהירה וחזקה במיוחד (Guaguanco).

 

סמבה

בעולם מקובלים 2 סוגי סמבה: הסמבה הברזילאית המסורתית (כפי שנרקדת בברזיל) שואבת את השראתה מתערובת מוסיקלית המורכבת ממקצבים ותרבויות אפריקאיות, אינדיאניות ואיבריות, כמו גם ממקצבים של תפילות לאלים השונים. סמבה זו נרקדת לבד (לא בזוג), באופן חופשי ומשוחרר, ומורכבת מצעדים קטנים ומהירים במיוחד.

הסמבה הסלונית, לה אין כמעט שום דבר משותף עם הסמבה הבריזלאית, התפתחה בברזיל בתחילת המאה ה-20, מתוך הכוונה להתאימה לריקוד בזוג. היא מתאפיינת בטכניקה מורכבת, תנועות חזקות וכללים נוקשים.

  

פאסו- דובלה

משמעות השם הינה "צעד כפול", ומקורו טמון במוסיקה שנכתבה למצעד צבאי בדרום צרפת. אף על פי כן, ריקוד הפאסו- דובלה מתאר בצורה תיאטרלית ושואב את צעדיו ותנועותיו ממלחמת השוורים שמקורה בספרד. במהלך הריקוד מגלם הגבר את תפקיד לוחם השוורים, בעוד הבחורה מגלמת את תפקיד הגלימה ולעיתים את תפקיד השור (בנות- לא להיעלב בבקשה...).

הפאסו- דובלה הסלוני מבוסס כמעט לחלוטין על כוריאוגרפיה, ורק במעט מקומות בעולם הוא נרקד גם כריקוד חברתי, חופשי ומשוחרר (צרפת, ספרד, גרמניה, קולומביה וכמובן, גם ב"הנרקוד").

 

רוצים לדעת מה הקשר/ ההבדלים בין ריקודים סלוניים, ריקודים לטיניים, וסלסה?>>

 


נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה, אז הרגישו חופשי ליצור עימנו קשר והיכנסו לעולם שכולו חוויה והתרגשות. עולם של סלסה, ריקודים לטינים וריקודים סלונים.

  • לקבלת פרטים נוספים התקשרו כעת: 09-7969202 052-4530046.
  • או השאירו פרטים דרך טופס ליצירת קשר בדף : צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.