ריקוד בצ'אטה

בצ'אטה - עצירה רגעית בריקוד

ריקוד הבצ'אטה (בספרדית Bachata) תפס בשנים האחרונות תאוצה גדולה בארץ ובעולם ונרקד כיום במועדונים רבים, וזאת תודות לצעדיו הפשוטים ולמוסיקה הנעימה והסוחפת. ריקוד זה מביא לידי ביטוי חושניות, תנועה טבעית והרבה יצירתיות.

הבצ'אטה נולדה, בדומה לריקוד המרנגה, ברפובליקה הדומיניקנית אשר בים הקריבי. הבצ'אטה צמחה מתוך שכונות העוני, ובניגוד לריקודי הסלוניים, היא נהנית מחופש תנועתי רב ומאפשרת לרוקד לנוע בצורה חופשית ומשוחררת ממגבלות או לחוקים נוקשים. 

בצ'אטה בביצוע של ATACA & LA ALEMANA, נחשבים רקדנים ומדריכי בצ'אטה הכי פופולריים בעולם


 

אז מה צריך בכדי לרקוד בצ'אטה בצורה טובה?

ובכן, בכדי לרקוד בצ'אטה על הרוקדים לשלוט במספר מרכיבים:
1. מוסיקליות- מכיוון שהצעדים פשוטים באופן יחסי, נהוג לגוון את הריקוד בעזרת שינוי הקצב תוך כדי הריקוד, דבר הדורש שמיעה מוסיקלית וקואורדינציה טובה .
2. שחרור- ריקוד הבצ'אטה מתאפיין שתנועה מאד משוחררת- בעיקר באיזור האגן ובכתפיים. ככל שהתנועה תהיה יותר משוחררת, טבעית וזורמת, ופחות מבוססת על צעדים ותבניות, כך יוכלו הרוקדים בצ'טה להנות מריקוד נעים יותר- לעין ולגוף.
3. צעדי הבצ'טה נחשבים לפשוטים, ודווקא משום כך יש צורך בהובלה טובה- דבר אשר יקנה לרוקדים את היכולת "לפלפל" את הריקוד, וזאת תוך כדי שינוי קצב, תנועה, כיוון התקדמות וכו'.

לסיכום: על מנת ללמוד לרקוד בצ'אטהבצורה טובה יש צורך בלימוד הצעדים הבסיסיים, ולאחר מכן, בעזרת הרבה יצירתיות, אילתור ודימיון ניתן לקחת את הריקוד הפשוט הזה לרמות גבוהות של תנועה והכי חשוב- הנאה!

הופעת בצ'אטה של ATACA & LA ALEMANA בצרפת

לימוד צעדי בסיס של בצ'אטה 

בצ'אטה רמת מתקדמים, דגש על עבודת רגליים וחיבור לפרטנרב

בצ'אטה טכניקת נשים בהדגמה של Tanja La Alemana

La Alemana (טניה) בצ'אטה טכניקת נשים השיעור בטוקיו

 


נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה, אז הרגישו חופשי ליצור עימנו קשר והיכנסו לעולם שכולו חוויה והתרגשות. עולם של סלסה, ריקודים לטינים וריקודים סלונים.

  • לקבלת פרטים נוספים התקשרו כעת: 09-7969202 052-4530046.
  • או השאירו פרטים דרך טופס ליצירת קשר בדף : צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.