פינוקים ומתנות לכבוד זה שפשוט איכפת לנו מלקוחותינו

המכללה האקדמית בוינגייט מציעה 10 אחוז הנחה לכל לקוחות "הנרקוד" ובני משפחותיהם למגוון קורסים ברפואה משלימה (נטורפתיה, רפלקסולוגיה, דימיון מודרך ועוד), לימודי תעודה והשתלמות (הידרותרפיה, רכיבה טיפולית, פילאטיס, דולות ועוד), תיירות אתגרית (מדריכי ג'יפים, סנפלינג, הישרדות ועוד), הסמכת מדריכים ומאמנים (כדורגל, כדורסל, אומנויות לחימה ועוד).

להדפסת השובר ופרטים נוספים לחצו כאן.

תוספות וקינוחים

אנשים רבים סבורים שכל שיר מדליק ותוסס בספרדית הינו שיר סלסה. מי שכבר צלל לתוך העולם הלטיני מכיר עוד כמה סגנונות תוססים כגון צ'ה צ'ה צ'ה, בצ'אטה, מרנגה, קומביה, ממבו וכו'.

אבל האמת היא שיש עוד מספר סגנונות אשר לא קשורים בכלל לעולם הריקודים הלטיניים, ובכל זאת הם מאד נעימים, כיפים ופופולאריים במיוחד בכל רחבי העולם הלטיני.

אחד מהם הינו סגנון אשר נקרא רגטון, והוא בעצם משלב אלמנטים מן המוסיקה השחורה האמריקאית ביחד עם מוטיבים לטיניים. החבר'ה הצעירים בכל רחבי העולם הלטיני אוהבים לרקוד ולהשתגע עם המוסיקה הזו (אני מודה שאני קצת פחות מתחבר אליה, אבל זה בעיקר בגלל שהטעם שלי קצת מיושן...), ואחד הזמרים המצליחים ביותר הינו בחור בשם Makano, שבא מפנמה ופרץ בענק לקדמת הבמה בשנת 2009 עם סדרת להיטים.

הנה אחד הטובים שבהם.

ב-26.11.2002, בשיא הצלחתו, בגיל 47, חזר הזמר הקובני הנפלא פולו מונטנייז ממסיבה בהוואנה לביתו שבפינאר דל ריו ונהרג בתאונת דרכים (חברו השתוי נהג ואיבד שליטה על הרכב). פולו פרץ לתודעה בגיל מאוחר יחסית וגם זה, רק בקולומביה, לאחר שנכשל לעשות כן בקובה מולדתו. אך לאחר שהוציא 3 תקליטים מצליחים ומיוחדים הפך לאחד הסמלים והאמנים הקובניים האהובים ביותר (ולהזכירכם- קובה משופעת ביוצרים רבים ומוכשרים במיוחד).

ייחודו התבטא בפשטותו ובצניעותו מחד, וביכולתו לשלב מוטיבים שונים של המוסיקה הקובנית (כגון סון, בולרו, מקצבים עממיים שונים ועוד) לכלל יצירה אחת מלוכדת ומלוטשת.

לפניכם שיר הנושא מהדיסק הראשון והמצליח ביותר שלו (ואני מודה שאילו הייתי צריך לקחת איתי לאי בודד דיסק אחד בלבד- זה היה הדיסק הזה): Guajiro Natural

מומלץ להשיגו! למרות שאני לא בטוח שניתן להשיגו בחנויות התקליטים בישראל...

לצערינו הרב מעט מאד מרקדני סצינת הסלסה או הריקודים הסלוניים בישראל, מכירים ושולטים בריקוד הבצ'אטה. בבית הספר "הנרקוד" אנו דווקא שמים עליו דגש ומנחילים אותו לתלמידינו על שום הכיפיות והקלילות שבו, כמו גם בזכות התנועה החלקה והנעימה אשר ניתן להשיג בעזרתו.

אז הנה דוגמה קטנה לאחד הריקודים הכי כיפים שיש:

הסרטון הבא, חוץ מזה שהוא מדליק, מראה את סגנון הריקוד המיוחד לקאלי (בירת הסלסה העולמית), בקולומביה: אם תנסו רגע להתעלם מכל הסלטות והסיבובים, תוכלו להבחין בעבודת רגליים זריזה ותוססת במיוחד.

גבר, רוצה למשוך נשים?

פסיכולוגים בריטיים טוענים כי מצאו תשובה לשאלה הגדולה כיצד גבר צריך לרקוד בכדי לכבוש נשים.

הזז את ברך ימין... פסיכולוגים בריטיים טוענים כי מצאו תשובה לשאלה הגדולה כיצד גבר צריך לרקוד בכדי לכבוש נשים. כדי להכריע בשאלת הרת גורל זו, החליטו פסיכולוגים מאוניברסיטת ניוקאסל בבריטניה לעשות מעשה. הם זימנו 19 גברים בגילאי 18 עד 35, וביקשו מהם לרקוד, כל אחד בתורו ומבלי שהוא יודע כיצד האחרים רקדו, לצלילי קטע דאנס גרמני שהם בחרו.

לרקדנים הוצמדו חיישני תנועה לכל חלקי גופם, ששידרו למחשבים של הפסיכולוגים את התנועות שהם ביצעו. לאחר מכן הועתקו התנועות אל דמויות וירטואליות, חסרות פנים, שהופיעו בפני קהל של 20 נשים שהכריעו בדבר הריקוד המושך ביותר.

אבל מדוע הם עשו זאת? מדוע לא הראו הפסיכולוגים את הרקדנים כפי שהם בפני השופטות המיוחדות? ובכן, הפסיכולוגים לא רצו שהמראה החיצוני של הרוקדים יהווה שיקול. מחקרים מוקדמים שבוצעו בעניין זה, העלו כי המרכיב העיקרי שהופך ריקוד לסקסי ומושך הוא מי שרוקד, ולא איך הוא רוקד. את המרכיב הזה בדיוק ביקשו הפסיכולוגים לנטרל, ולהביא למצב שרק הריקוד עצמו יקבע, ולא המראה שלו.

הריקוד שנבחר למושך ביותר בקרב הנשים, בוצע על ידי בחור בן 28 ותוכלו לצפות בו, כמו גם בריקוד הגרוע ביותר, בהמשך הכתבה. אולם, החוקרים הצליחו לדלות מהשופטות מידע מעניין מאוד לגבי מה מושך אותן בריקוד, ומה הופך ריקוד למוצלח.

"מצאנו כי ההבדלים הגדולים ביותר בין הריקוד הטוב ביותר לגרוע ביותר נעוצים בתנועות הצוואר, האגן ו...הברך הימנית", סיפרה קרול אטקינס, אחת הפסיכולוגיות, והוסיפה: "נשים נוטות להימשך לגברים אשר מנענעים את האזורים הללו לעיתים תכופות במהלך הריקוד, ולאלו אשר משתמשים במרחב בצורה טובה יותר. לעומתם, אלו שמיעטו להשתמש באיברים אלו קיבלו ציונים נמוכים יותר מהשופטות".

הריקוד המושך ביותר


הריקוד הכי פחות מושך